O mnie

Cześć nazywam się Katarzyna Kubiczek!

Ten blog tworzę w myśl hasła „DLA RODZICÓW Z MYŚLĄ O DZIECIACH”

 

Gdy urodził się nasz pierwszy syn, wydawało mi się, że o prawidłowym podejściu do wychowania wiem niemal wszystko. Dzisiaj nawet dźwięk wystukiwania tego stwierdzenia na klawiaturze mnie rozśmiesza, ale od początku…

Zaczynałam od metod behawioralnych. Na szczęście szybko zrozumiałam, że nie są tym, czym chciałabym się definiować jako mama. To był moment, kiedy zaczęłam poszukiwać odpowiedzi. Pytań na każdym etapie było bardzo dużo, każdy dzień tworzył nowe pytania, ale jak to ktoś kiedyś powiedział: „Osiągnięcia zaczynają się od pytań”. Stałam się więc mistrzem obserwowania samej siebie i odpowiadania sobie na pytanie: Co dziecko, którym byłam pomyślałoby o rodzicu, którym się stałam?

Zrozumiałam, że zachowania dzieci nie są przypadkowe. Nauczyłam się traktować je jako cenną wiedzę o tym, kim są i co jest dla nich w danym momencie ważne. Dziś wiem dużo więcej o tym, dlaczego się buntują, dlaczego nie są w stanie zawsze spełniać moich oczekiwań oraz dlaczego dzisiejsze rozwiązania nie zadziałają jutro.

Jednocześnie wiem, że choć dzisiaj jestem już potrójną mamą, nadal nie wiem wszystkiego. Każdy mój dzień upływa w towarzystwie pytań, a ja nie ustaję w poszukiwaniu odpowiedzi. Przestałam jednak gonić za ideałem. Mam w sobie dużo zgody na siebie, na swoje wpadki i ułomności. Dzisiaj bardzo cenię sobie nieidealność swoich dzieci. Wiem, co jest najważniejsze, by rozwijały się w zgodzie ze sobą.

Mam poczucie, że jako rodzina idziemy w dobrym kierunku, lubię naszą codzienność. Lubię siebie za to, jaką jestem mamą i chciałabym poprzez warsztaty dzielić się z Wami swoim doświadczeniem.

Jako certyfikowany Trener Familylab organizuję seminaria inspirujące. Ukończyłam szkolenie Porozumienia bez Przemocy według Marshalla Rosenberga. Jednak największą kopalnią wiedzy są dla mnie moje dzieci i idące za tym doświadczenie. To codzienność z nimi inspiruje mnie do zadawania sobie kolejnych pytań i szukania odpowiedzi. To one pomagają mi w rozwijaniu wiedzy o sobie i to bez wątpienia dzięki nim, dzisiaj znajduję się w tym miejscu.

Witamy!

Polub i bądź na bieżąco!